AUTO SVARI

auto-svari-autosvari

Ir daudz dažādu transportlīdzekļu svēršanas sistēmu veidu, un katrai no tām ir savas priekšrocības, sākot no mobilajiem risinājumiem līdz pastāvīgiem un integrētiem svariem.

Mūsu auto svari ir pieejami plašā standarta klāstā un pielāgotas konfigurācijas, lai tie atbilstu jūsu vajadzībām. Visizplatītākais transportlīdzekļu svēršanas sistēmas veids ir platformas auto svari. Piedāvājam platformas auto svarus standarta izmēros no 6 līdz 24 metru garumā, kas ir piemēroti lielākajai daļai klientu. Ja standarts nav piemērots, mēs varam izgatavot gandrīz jebkura garuma un platuma automašīnu svarus, pateicoties modulārajai konstrukcijai, ar tērauda vai betona platformas virsmu, un tos var uzstādīt virs brauktuves līmeņa un līmenī ar brauktuvi.

Auto svari virs brauktuves līmeņa

Vispopulārākais risinājums, viegli un ātri uzstādāms. Zemas būvniecības izmaksas un vienkāršota apkope, jo viss atrodas virs brauktuves līmeņa.

Auto svari līmenī ar brauktuvi

Svari, kas atrodas bedrē, ir uzticams risinājums intensīvi apbūvētām teritorijām, jo integrēti manevrēšanas vietā. Tas nodrošina ērtu uzbraukšanu un nobraukšanu no svariem.

Pārvietojami auto svari

Ideāls risinājums ātrai izjaukšanai un salikšanai jaunā vietā. Versija ar pārvietojamiem pamatiem ļauj montēt svarus vietās bez cietas pamatnes. Bez pamatu variants montējams uz pamatnes ar brauktuves parametriem.

Asu auto svari

Dinamiski un statiski, iebūvējami un pārvietojami asu svari kravas automobiļu un citu komerciālo transportlīdzekļu svēršanai dažādās nozarēs.

Auto svaru elektronikas komplekti

Auto svaru sensori, indikatori un savienojumu kārbas jaunu automašīnu svaru izveidošanai vai bojāto komponenšu maiņai. Digitālā svaru elektronika auto svaru modernizācijai.

Programmatūra auto svariem

Automatizētas un manuālas kravu reģistrācijas un uzskaites sistēmas auto svariem.

AUTO SVARU PAMATINFORMĀCIJA

Šis auto svaru pārskats palīdzēs saprast, kā plānot uzstādīšanu un kāds aprīkojums var būt nepieciešams automašīnu svariem.

Jūsu uzņēmums ir nolēmis iegādāties kravas automašīnu svarus, lai noteiktu precīzu un uzticamu transportlīdzekļa svaru. Izpratne par kravas automašīnu svaru pamatprincipiem palīdzēs saprast, kādus jautājumus uzdot auto svaru piegādātājam, lai iegādātos jūsu vajadzībām atbilstošu kravas automašīnu svaru veidu un aprīkojumu.

KAS IR AUTO SVARI?

Auto svari ir svēršanas platforma, kas mēra vertikālās lieces spēku sensoros, kas rodas, kravas automašīnai uzbraucot uz platformas. Pēc tam auto svaru elektroniskie komponenti pārvērš analogo signālu digitālajā svara rādījumā, ko esam pieraduši redzēt.

Lai gan katram ražotājam ir savs unikāls dizains, lielākajā daļā tradicionālo platformas automašīnu svaru ir iekļautas vienas un tās pašas pamata sastāvdaļas, piemēram, pamati, svaru sensoru stiprinājuma sistēmas un svēršanas platforma vai svaru braukšanas virsma. Daudzi ražotāji piedāvā arī dažādus piederumus, tostarp luksoforus, aizsargbarjeras, automatizētas kravu uzskaites sistēmas un daudz ko citu.

Pamati

Mūsdienās lielāko daļu platformas auto svaru uzstāda ar virszemes vai betona bedres pamatiem. Svarus var uzstādīt arī seklā bedrē, atšķirībā no dziļās bedres vecākiem mehāniskajiem svariem. Auto svariem līmenī ar brauktuvi vai bedrē ir nepieciešams mazāk vietas nekā virs brauktuves līmeņa, jo virszemes konfigurācijām parasti ir nepieciešamas garākas uzbrauktuves. Tomēr svariem līmenī ar brauktuvi ir nepieciešama lietus ūdens noteksistēma, un tie parasti ir jutīgāki pret koroziju iespējamā stāvošā ūdens dēļ.

Visiem auto svaru piegādātājiem ir jāizsniedz pamatu rasējumi.

Svēršanas platforma

Kravas auto svaru korpusu un braukšanas virsmu sauc par svēršanas platformu. Svēršanas platforma sastāv no tērauda vai betona klājiem, un tos parasti ražo moduļu konstrukcijās, kuras uzstādīšanas laikā tiek savienotas kopā.

Indikators

Indikators, ko sauc arī par kontrolieri vai termināli, var pildīt svaru pamatfunkcijas vai kalpot kā vadības centrs svēršanas sistēmai ar transportlīdzekļu iebraukšanas/izbraukšanas programmu, kas kontrolē visu auto svaru sistēmu, ieskaitot luksoforus, papildus displejus un citu aprīkojumu.

Svaru sensori

Augstas kvalitātes svaru sensori ir ļoti svarīgi auto svaru precīzai darbībai. Ir dažādi svaru sensoru veidi, taču tiem visiem ir viena un tā pati funkcija — precīzi mērīt svaru uz svēršanas platformas. Visi svaru sensori veic analogo mērījumu, un tad šis signāls tiek pārveidots par digitālo signālu vai nu svaru sensorā, savienojumu kārbā, vai svaru indikatorā. Auto svaru sensori parasti ir izgatavoti no tērauda vai nerūsējošā tērauda un ir integrēti svēršana platformas moduļu stūros.

Savienojumu kārba

Savienojumu kārbā savieno un pārvalda vairākus svaru sensorus un svēršanas sistēmu. Saskaņojot katra svaru sensora signālu un summējot tos signālā, kas tiek nosūtīts uz indikatoru, savienojumu kārba izlīdzina svēršanas sistēmu, lai nodrošinātu precīzus un uzticamus svara rādījumus.

Papildaprīkojums

Katra svēruma reģistrēšana rakstot ar roku ir laikietilpīga un nogurdinoša, kā arī atstāj vietu cilvēciskām kļūdām. Automātiska vai manuāla kravu reģistrācijas un uzskaites sistēma novērš abas problēmas. Papildu displeji, luksofori, barjeras, domofoni un citi piederumi palielina automašīnu svaru efektivitāti un drošību.

AUTO SVARU UZSTĀDĪŠANAS VIETAS PLĀNOŠANA

Pirms svaru iegādes un uzstādīšanas vietas izvēles ir jāņem vērā daudzi kravas automašīnu svaru uzstādīšanas aspekti.

auto-svari-uzstadisanas-vietas-planosana

Lai nodrošinātu visilgāko kalpošanas laiku un vislabāko veiktspēju auto svariem, svarīga ir pareiza uzstādīšanas vietas plānošana. Auto svaru piegādātājs palīdzēs izvēlēties labāko izvietojumu, ņemot vērā jūsu darbības transporta plūsmu. Jāizvēlas piemērotu pamatu atrašanās vietu, komunikāciju prasības, augsnes apstākļus un drenāžu, apkopes vieglumu un aprīkojuma atrašanās vietu.

Pirms jauno svaru iegādes var būt lietderīgi izveidot pašreizējo transporta plūsmas karti un noteikt, vai ir kāda teritorija, kura jāuzlabo. Plānojot ir svarīgi ņemt vērā arī turpmāko teritorijas izmantošanu. Ja nākotnē paplašināsiet darbības teritoriju, vai satiksmes plūsma un kravas automašīnu svaru atrašanās vieta joprojām ļaus ērti darboties?

Efektīvas transportlīdzekļu plūsmas izveide ir svarīga, lai darbība noritētu nevainojami. Pārliecinieties, ka ap svariem ir pietiekami daudz vietas, lai veiktu apkopi un nodrošinātu vadītāja drošību. Ja nepieciešams, apsveriet vietas daudzumu, kas nepieciešams kravas automašīnu rindai.

Plūsmas kartē uzzīmējiet satiksmes modeļus, atzīmējot vietas, kur kravas automašīnas iebrauc objektā, iekrauj un izkrauj materiālus un izbrauc no tā. Pārliecinieties, vai vadītājiem ir pietiekami daudz vietas manevrēšanai. Veiciet testa braucienu ar pilna izmēra kravas automašīnu pa savu plānoto transportlīdzekļu plūsmu, lai pārbaudītu, vai nav nepietiekamas vietas vai iespējamas drošības problēmas.

Pamatu veida izvēle

Pat visizturīgākie svari tiek pakļauti riskam ar sliktiem pamatiem. Pirms būvniecības ir jāņem vērā daudzi faktori, piemēram, vietas līmenis un grunts. Ja pamati nav pareizi uzbūvēti saskaņā ar rasējumu, ko nodrošina auto svaru piegādātājs, auto svaru pamati var nobīdīties, izraisot svaru precizitātes problēmas.

Virs brauktuves līmeņa vai līmenī ar brauktuvi

Līdz 90. gadu sākumam visi kravas auto svari bija mehāniski un tika uzstādīti līmenī ar brauktuvi dziļās betona bedrēs. Mūsdienās lielākā daļa svari tiek uzstādīti virs brauktuves līmeņa vai līmenī ar brauktuvi betona bedrē. Pateicoties jaunajai modulārajai konstrukcijai, svarus var uzstādīt arī seklā bedrē, atšķirībā no dziļās bedres, ko pieprasa vecāki mehāniskie svari.

Viens no lielākajiem iemesliem līmenī ar brauktuvi uzstādīšanas izvēlei ir vieta vai tās trūkums. Auto svariem līmenī ar brauktuvi ir nepieciešams mazāk vietas nekā virs brauktuves līmeņa, jo virszemes pamatiem parasti ir nepieciešamas garākas uzbrauktuves. Tomēr svariem līmenī ar brauktuvi ir nepieciešama lietus ūdens noteksistēma, un tie ir vairāk neaizsargāti pret rūsu un koroziju, jo bedrē var stāvēt ūdens.

Drenāža

Efektīva ūdens novadīšana ap pamatiem ir būtiska, lai pasargātu svaru komponentes. Uzstādīšanas vietai jābūt ar pietiekamu noteci, kas ļauj ūdenim viegli aizplūst no svariem.

AUTO SVARU VEIDS

Lielākā daļa auto svaru ražotāju piedāvā standarta transportlīdzekļu svarus, bet daži ražos pielāgotus risinājumus, kas nepieciešami specifiskam pielietojumam.

Lai nodrošinātu, ka auto svari ir pietiekami lieli jūsu darbībai, plānojiet vajadzības, pamatojoties uz lielāko kravas automašīnu, kuru jebkad plānojat svērt, tostarp nākotnes svēršanas nepieciešamībai, jo auto svari ar rūpīgu lietošanu un apkalpošanu kalpos daudzus gadus.

TERAUDA VAI BETONA SVERŠANAS PLATFORMA

Izvēloties kravas automašīnu svarus, apsveriet tērauda vai betona svēršanas platforma. Abām ir priekšrocības. Šeit ir dažas īpašības, kas palīdzēs izvēlēties piemērotāko veidu.

Tērauda platformas priekšrocības un trūkumi

Tērauda platformas auto svari ir populāra izvēle daudziem uzņēmumiem, jo tie ir izturīgi un ilgmūžīgi. Tērauda platformu var ātri uzstādīt, un to var viegli pārvietot vai pagarināt. Turklāt platforma ir zema profila un pielāgojama izmēra. Tērauda platformas auto svariem ir mazākas izmaksas un tos var izmantot uzreiz pēc uzstādīšanas.

Lai gan tēraudam ir daudz priekšrocību attiecībā uz platformas konstrukciju, lielākais mīnuss ir tas, ka tērauda platforma ir vairāk pakļauta korozijai. Turklāt, salīdzinot ar betonu, tai ir mazāka saķere uz slapjas virsmas.

Betona platformas priekšrocības un trūkumi

Pateicoties tās masai, betona platforma bieži vien spēj labāk pretoties spēkiem, ko paātrinājuma laikā rada kravas automašīnas riteņi, kas nozīmē mazāku berzi un nodilumu. Betons arī parasti piedāvā ilgāku kalpošanas laiku nekā tērauds. Betona platforma nodrošina labāku saķeri slapjā vai apledojuma laikā un labāku kopējo kravas sadalījumu uz svariem.

Betona platformas mīnusi galvenokārt ir saistīts ar lielāku svaru, kas apgrūtina tās transportēšanu un uzstādīšanu. Papildu svars arī padara betonu par dārgāku risinājumu nekā tēraudu, un betona pilnīgai sacietēšanai ir nepieciešams ilgāk laiks, pirms to var izmantot kravas automašīnu svēršanai, kas dažiem uzņēmumiem var būt problēma.

AUTO SVARU APKALPOŠANA

Profilaktiskās apkopes palīdzēs maksimāli palielināt svaru kalpošanas laiku. Regulārās pārbaudēs ne tikai tiek konstatēti svariem nepieciešamie remontdarbi, bet arī var atklāt potenciālo komponentu nomaiņu, pirms tās izraisa neplānotu svaru dīkstāvi. Svaru pārbaude ir ieteicama vismaz vienu reizi gadā, atkarībā no noslodze, svaru veida un pielietojuma. Ja auto svari tiek izmantoti, lai svērtu materiālu, kas var viegli nokļūt zem svariem un uzkrājoties ietekmēt darbību, ir nepieciešamas regulāras svaru pārbaudes un tīrīšana starp plānotajām apkopes pārbaudēm, lai saglabātu svaru veiktspēju un precizitāti.

Kravas automašīnu svaru apkopei jāietver visaptverošas svaru, pamatu, sensoru un zemējuma pārbaudes, kā arī kalibrēšana un testēšana atbilstoši metroloģiskajām prasībām.